filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Antipasta mikse
16075
single,single-portfolio_page,postid-16075,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Antipasta mikse

Pershkrimi i Recetes

Antipasta ka në përbërje një kombinim të produkteve të viçit dhe pulës.

Perberja

Përbërësit: 420 g sallam viçi i prerë në feta me trashësi mesatare, 150 g proshutë vici me feta, 150 g proshutë pule me feta, 20 g kokrra shege, 50 g djath mocarela, 100 g djath edam i butë, një kokërr portokall mesatar dhe 50 g fiq të thatë. Antipasta ka në përbërje produkte derri Përbërësit: 150 g proshutë derri e prerë me feta mesatare, 150 g kremviçe e tymosur, 150 g sallam sakson (ose sakson pikant sipas dëshirës), 150 g sallam Milano, 100 g djath Gorgonxola, një gjysëm pjepri, 50 g rrush i thatë, 50 g arra dhe ullinj të zinj sipas dëshirës.

Category
Antipasta, Receta
About This Project