filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | BRUSKETA ME MOLLE DHE SAKSON
17140
single,single-portfolio_page,postid-17140,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

BRUSKETA ME MOLLE DHE SAKSON

Përbërësit

• 2 mollë të verdha • 100 g djath të butë • gjysëm skalonja (lloj qepe) • 3-4 gjethe qepë gjysëm limoni • 20 gr sakson

Përgatitja:

1. Lani mollet, qërojini dhe me pas hiqini boshtin e saj, më pas mollën ndajeni në feta rreth gjysëm centimetri dhe përzijeni me lëngun e limonit. 2. Grini skalonjën dhe copëtoni gjethet e qepës duke i futur në një enë dhe me pas shtoni djathin, piperin, kripën dhe përziejini. Këtë krem që keni përftuar shtrojeni tek brusketat e mollës duke e dekoruar me sakson sipër

Category
Antipasta, Receta
About This Project