filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | BYREÇKA TË MBUSHURA ME KREMVIÇE TË TYMOSUR
16081
single,single-portfolio_page,postid-16081,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

BYREÇKA TË MBUSHURA ME KREMVIÇE TË TYMOSUR

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja Në një tas të madh përziejmë miellin, kripën, salcën e kosit, yndyrën, 1 kokërr vezë. Pasi e keni bërë brumin lëreni për 10 ose 20 minuta. Nxehni furrën në 2500C.Hapni brumin petë të hollë dhe priteni në formë drejtkëndëshi. Në çdo drej-tkëndësh vendosni kremviçe të tymosur me djath dhe nëse dëshironi edhe kaçkavall të butë. I mbështillni drejtkëndëshat në role, vendosini në tepsi, lyeni me të bardhë vezë, spërkateni me qumësht dhe piqini në furrë.

Perberesit

Përbërësit

  • 125 gr salcë kosi
  • kripë
  • 4 lugë gjelle vaj
  • 4 lugë gjelle qumësht
  • 1 vezë
  • 250 gr miell
  • 1 e bardhë vezë
  • kremviçe e tymosur
 

Category
Pjata te dyta, Pjata te dyta Brumera, Receta
About This Project