filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Krepa me Pariser
16083
single,single-portfolio_page,postid-16083,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Krepa me Pariser

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja e krepave: përbërësit e mësipërm përzihen derisa të krijohet një masë homogjene, pastaj krepat piqen në një tigan të sheshtë Mbushja: 20 feta pariser me trashësi mesatare, 20 feta djathë pice, 5 vezë, 3-4 kokrra qepë të grira hollë, 1 fixhan çaji qumësht, djath kaçkavall të grirë. Në një tigan hedhim vaj ulliri dhe qepët e grira, rrahim vezët, i shtojmë në tigan dhe pjekim një omletë. Në çdo krepë shtrojmë një fetë djathë, një fetë Pariser dhe pak nga omleta. Palosim krepat, i vendosim në një tepsi, hedhim filxhanin e qumështit, djathin e grirë dhe i fusim në furrë për 20 min. në temperaturën 180°.

Perberja

Përbërësit për krepa: 4 vezë, 3 fixhan çaji qumësht 2 fixhan çaji miell, 1 fixhan çaji ujë.  

Category
Pjata te dyta, Pjata te dyta Brumera, Receta
About This Project