filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Linguini me limon dhe Milano
17150
single,single-portfolio_page,postid-17150,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Linguini me limon dhe Milano

Përberesit:

• 400 gr linguini • 1 filxhan bizele të ngrira • 200 ml pana • 1/2 limon i grirë • 1 limon i shtrydhur • 5 feta Milano

Përgatitja:

Gatuani linguinet sipas udhëzimeve, duke i shtuar në 2 minutat e fundit të gatimit bizelet. Kullojini linguinet dhe vendosini në tigan duke i shtuar panën, limonin e grirë dhe lëngun e limonit. Servireni në pjatë, me copa proshute përsipër

Category
Pasta e rizoto, Receta
About This Project