filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Makarona me salcice tradita
16079
single,single-portfolio_page,postid-16079,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Makarona me salcice tradita

Pershkrimi i Recetes

Pritini salçiçet Tradita në copa të vogla. Ziejini në 2 filxhanë ujë të valuar për rreth 10 minuta. Në një tigan shtoni vajin dhe përzieni qepën, hudhrat dhe karrotën për rreth 5 minuta. Përgatitjen e tiganit e vendoseni në një tenxhere dhe shtoni salçiçet Tradita. Lëreni masën per 30 minuta në zjarr të ngadaltë. Ndërkohe zieni makaronat, pas përfundimit të zierjes kullojini dhe i përziejini me salcën e përgatitur. Shërbejini me djath kaçkavall të grirë dhe pak borzilok.

Perberesit

Përbërësit  

  • 250 gr spageti
  • 250 gr salçiçe Tradita
  • 2 lugë salcë domatesh
  • 1 qepë mesatare e prerë hollë
  • 1 karrotë e grirë hollë
  • 2 thelpinj hudhër
  • 3 lugë vaj
  • kripë& piper
  • borzilok
  • 100 gr djath kaçkavall i grire
 

Category
Pasta e rizoto, Receta
About This Project