filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | MAKARONA TUBA ME SPINAQ DHE SAKSON
17144
single,single-portfolio_page,postid-17144,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

MAKARONA TUBA ME SPINAQ DHE SAKSON

Përbërësit:

• 100 gr Sakson, i prerë në kuba • 1 filxhan pana • 250 gr makarona tuba • 2 filxhanë djath i butë i prerë • 300 gr gjethe spinaqi të prera në copa të mëdha

Përgatitja:

1. Gatuani makaronat sipas kohës së udhëzuar dhe lërini mënjanë. Në një tenxhere të thellë hidhni panën dhe lërini për pak kohë në zjarr duke e përzier dale-ngadalë. Shtoni saksonin, djathin dhe spinaqin. Shtoni makaronat, përziejini lehtë derisa përbërësit të lidhen mirë . 2. Hidheni përgatitjen në një tavë të thellë, dhe piqeni në 200 g C për 20 minuta. Më pas, mbulojeni me letër alumini dhe piqeni për 10 minuta. Shërbejini të ngrohta.

Category
Pasta e rizoto, Receta
About This Project