filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | PANINE ME PROSHUTË, MOZARELLA DHE BORZILOK
16094
single,single-portfolio_page,postid-16094,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

PANINE ME PROSHUTË, MOZARELLA DHE BORZILOK

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja: Lyeni fetën e poshtme të bukës me mustardë dhe fetën e sipërme me uthullën balsamike. Në fetën e poshtme shtoni mozzarellën, Proshutën (Pule, Pizza ose Cotto), borzilokun, specat dhe domatet.Vendosni fetën e sipërme të bukës dhe thekeni sandwich-in për disa minuta. Ndajeni në 6 pjesë dhe mund ta shijoni.

Perberesit

Përbërësit:

  • 1 panine
  • 4 lugë çaji mustard
  • 4 lugë çaji uthull balsamik
  • 40 gr mozzarella
  • 6 gjethe borzilok
  • 225 gr Proshutë(Pule, Pizza ose Cotto)
  • 2 speca të prera në feta
  • 1 domate e madhe e prerë në feta të vogla.
 

Category
Receta, Sandwich
About This Project