filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Pica me Proshutë
16085
single,single-portfolio_page,postid-16085,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Pica me Proshutë

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja: Në një tas të madh përziejmë miellin, kripën dhe majanë. Pastaj hedhim ujin dhe yndyrën në tas. Pasi e keni bërë brumin lëreni për 10 ose 20 minuta. Nxehni furrën në 250° C. Lyjeni me yndyrë tepsinë tuaj. Zbulojeni brumin dhe hapeni atë në tepsi. Shtoni salcë, djath pice, proshutë Pizza (sipas dëshirës mund të shtoni salçiçe speciale HAKO ose sallam pikant HAKO). Futeni në furrë dhe lëreni të piqet për 10-12 minuta.

Perberesit

Përbërësit: 1 filxhan e gjysmë miell, kripë, 1 lugë çaji maja birre, 1/2 filxhan ujë, 4 lugë gjelle yndyrë, proshutë Pizza.

Category
Pjata te dyta, Pjata te dyta Brumera, Receta
About This Project