filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Pikante
16076
single,single-portfolio_page,postid-16076,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Pikante

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja: Piqni në zgarë specat dhe më pas qërojini dhe pastrojini nga farat. Vendosni në zjarr një tigan dhe në të hidhni vajin e ullirit dhe thelpin e hudhrës. Më pas shtoni qepët e grira hollë, dhe pas 2 apo 3 minutash shtoni pikantin të prerë në forma cilindrike. Shtoni kripë e piper dhe trazoni. Shtoni edhe domatet e freskëta të qëruara, të prera në gjysmëhënë. Vazhdoni t’i përzieni derisa elementet të marrin shijen e njëri tjetrit. Shtoni specat dhe vazhdoni ti përzieni edhe për pak. Hiqni nga zjarri dhe masën, vendoseni në tava balte. Futini për 10-15 minuta në furrë. Shërbejini në tavat e baltës. Sipas dëshirës, mund t’i shtoni edhe pak djath të bardhë dele të prerë në kubikë.

Perberja

Pikant viçi me speca Përbërësit: 120 g pikant viçi, 100 g speca, 60 g domate, 10 g qepë, 4 fije majdanoz, 10 ml vaj ulliri, 1 thelpi hudhër.

Category
Antipasta, Receta
About This Project