filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Rizoto me sallam turist
16077
single,single-portfolio_page,postid-16077,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Rizoto me sallam turist

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja: Nxehni vajin e ullirit në zjarr mesatar në një tenxhere të madhe dhe të thellë. Fërgoni qepën për 8-10 min., ose derisa të marrë një ngjyrë të lehtë. Shtoni sallamin turist dhe e fërgoni për 5-7 min., ose derisa të jetë skuqur. Bashkoni orizin dhe skuqeni në zjarr. Shtoni lëngun e mishit, bizelet dhe çojeni në vlim. Lëreni në zjarr të mbuluar me kapak për 15 min. Shtoni domatet, ullinjtë, misrat dhe majdanozin. Ziejeni me kapak të mbuluar për 5-7 min. ose derisa orizi të jetë zbutur. Hidhini kripë e piper sipas dëshirës.Servireni të nxehtë.

Perberesit

Përbërësit: 4 lugë vaj ulliri, 1 qepë e vogël e grirë hollë, 300 g sallam Turist të prerë në kubikë, 200 g oriz me kokërr të rrumbullakët, 400 ml lëng mishi, 250 g bizele,  500 g domate të grira,30 g ullinj të zinj, 30 g misra të zier, 1 lugë e 1/2 majdanoz i grirë hollë, kripë, piper i zi i bluar.

Category
Pasta e rizoto, Receta
About This Project