filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Role e mbushur
16091
single,single-portfolio_page,postid-16091,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Role e mbushur

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja: Përzieni mocarelën, vezën dhe 50 g proshutën në kubikë. Shtoni kripë dhe piper. Hapni fetat e mishit, shtroni fetat e milanos, pastaj hidhni pak nga përzierja. Mbështi-llini duke i rrotulluar dhe fiksojini me kunja druri. Skuqini në gjalp duke i rrotulluar me kujdes dhe shuajini me pak konjak.Vendosini ruletë në një tepsi pjekje të vogël të mbuluar me letër alumini dhe piqini në 1800C për 10 minuta. Grini një kokërr qepë me pak vaj ulliri. Pasi të zverdhet qepa shtoni proshutën e prerë në kubikë. Përziejini disa herë pastaj shtojini domatet e prera ne copa të vogla. Pasi e shikoni që qepa ka zier në fund hidhini 4 lugë pana, kripë e piper. Lëreni salcën sa të hollohet dhe fikni zjarrin. Piqeni në furrë deri sa të krijojë pak kore lart. Shërbejeni të ngohtë.

Perberesit

Përbërësit:

  • 18 feta mish viçi
  • 8 feta sallam Milano
  • 110 gr proshutë në kubikë
  • 150 gr mocarela
  • 1 vezë
  • 1 kokërr domate
  • 50 gr gjalp
  • 4 lugë pana
  • konjak
  • kripë & piper
 

Category
Pjata te dyta, Pjata te dyta mish, Receta
About This Project