filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | TOAST TË MBUSHUR
16095
single,single-portfolio_page,postid-16095,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

TOAST TË MBUSHUR

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja: Kullojini argjinaret nga vaji I konservimit, thajini me letër kuzhine dhe pritini rriska rriska jo shumë të holla. Thekini bukët nga njëra anë dhe mbuloni vetëm 4 feta në anën jo të thekur me një fetë të hollë djathi. Shtoni një fetë Proshutë (Pule, Pizza ose Cotto) e më pas një fetë djathi. Shtoni argjinare sipas dëshirës dhe vendosini një fetë buke sipër. Thekini në tostier për disa minuta ose deri sa djathi të shkrijë.

Perberesit

  • 8 feta buke
  • 100 gr Proshutë (Pule, Pizza ose Cotto)
  • 8 feta të holla djath I shkrirë
  • 4 argjinare të vogla nën vaj
  • Category
    Receta, Sandwich
    About This Project