filma me titra shqip
filma me titra shqip
Hako | Tortelini me Proshutë
16080
single,single-portfolio_page,postid-16080,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive
 

Tortelini me Proshutë

Pershkrimi i Recetes

Përgatitja: Fillimisht zieni tortelinit. Proshutën e prerë në kubikë përziejeni në një tigan me pak gjalpë me 100 ml verë të bardhë në flakë të ulët. Shtoni në tigan panën dhe e holloni me pak qumësht. Hidhni kripë dhe piper sa nevojitet. Hidhni tortelinin e zier dhe e lini bashkë për 2-3 minuta në flakë të lartë. Sipas dëshirës mund të hidhni pak djath të grirë imët. Shërbejini të ngohta. Salca e bardhë nuk duhet të jetë shumë e mpiksur, as shume e hollë por normale.

Perberesit

Përbërësit: 320 g tortelini, 500 g proshutë, 120 g pana (krem qumështi), 100 ml verë e bardhë, kripë, piper  

Category
Pasta e rizoto, Receta
About This Project